Sık Sorulan Sorular

Eğitimi nereden alacağım?

Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim şeklinde verilmektedir. Eğitiminizi, uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden alacaksanız. Eğitiminizi alacağınız internet adresi » http://ue.uzmansertifika.com

Eğitime nasıl başlayacağım?

Eğitimin başlayacağı ilk gün cep telefon numaranıza SMS mesajı olarak uzaktan eğitim adresi, kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir. Bu nedenle cep telefon numaranızı başvuru esnasında dikkatlice giriniz. Eğitiminizi alacağınız internet adresi » http://ue.uzmansertifika.com

Eğitime nasıl giriş yapacağım?

İnternet sitemizin ana menüsünde bulunan “Eğitime Giriş” yazısına tıklayarak açılan sayfada bulunan “Uzaktan Eğitime Giriş” butonuna tıklayınız. Ardından uzaktan eğitim sistem paneline yönlendirileceksiniz. Panelde bulunan kullanıcı adı kısmına “TC kimlik numaranızı“, şifre kısmına ise “TC kimlik numaranızın ilk 5 rakamını” girip, “Öğrenme Başlayın” yazılı yeşil butona tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğitim başlama tarihinden önce sistemde eğitimi görüntülemeniz mümkün değildir. Eğitiminizi alacağınız internet adresi » http://ue.uzmansertifika.com

Eğitim süresi ne kadar?

Eğitim süresi 1 aydır. Eğitim tarihleri kayıt esnasında belirttiğiniz cep telefon numarasına, eğitimin başladığı ilk gün SMS mesajı olarak gönderilir.

Eğitimi zamanında tamamlayamadım, ne yapmalıyım?

Eğitimi size belirtilen tarihlerde tamamlayamazsanız 100 TL karşılığında eğitim süresinin 1 ay daha uzatılmasını talep edebilirsiniz. Bu uzatma ile birlikte ekstra 3 sınav hakkına daha sahip olacaksınız.

Eğitim süresi uzatma başvurusu yapmak için burayı tıklayınız.

Dersler canlı mı?

Hayır. Ders videoları ve derse ait dokümanların tamamı uzaktan eğitim sistemine daha önceden yüklüdür. Dilediğiniz zaman uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak eğitime katılabilirsiniz.

Eğitime hangi gün ve saatlerde katılmalı mıyım?

Eğitim tarihleri içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde eğitime katılabilirsiniz.

Eğitime nasıl erişebilirim?

Eğitime internete bağlı herhangi bir masaüstü bilgisayar, laptop, tablet ya da cep telefonunuzdan erişebilirsiniz.

Sisteme girdim, derslerime nasıl ulaşacağım?

Uzaktan eğitim sistemine başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra, sistem menüsünde “Derslerim” yazısına tıklayınız. Ders adına tıklayınız ve ardından yeninden ders adına tıkladığınızda ders dökümanları görüntülenecektir.

Ders dökümanlarını nasıl görüntüleyeceğim?

Uzaktan eğitim sisteminde eğitime giriş yaptığınızda ders dökümanları görüntülenecektir. Video dersleriniz ve derslere ait sunum dökümanları sırasıyla listelenecektir. Sırasıyla dökümanlara tıklayarak derse katılınız.

Video dersleri nasıl başlatacağım?

Ders dökümanlarından ilgili video derse tıkladığınızda video ders otomatik ekrana gelecektir. “Play” butonuna tıkladığınızda video ders başlayacaktır. Video dersi durdurabilir, dilediğiniz kadar yeniden izleyebilirsiniz.

Ders sunumlarını bilgisayarıma indirebilir miyim?

Evet. “5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Telif Hakları” kapsamında ders sunumlarını paylaşmamak ve hiç bir ortamda yayınlamamak şartı ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ders sunumlarını eğitim süresi içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde inceleyebilir, bilgisayarınıza indirerek ömür boyu saklayabilirsiniz.

Ders videolarını bilgisayarıma indirebilir miyim?

Hayır. “5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Telif Hakları” kapsamında ders videoları indirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, paylaşılamaz ve hiç bir ortamda yayınlanamaz. Ders videolarını eğitim süresi içerisinde olmak kaydı ile dilediğiniz gün ve saatlerde izleyebilirsiniz.

Ders videolarını açamıyorum, ne yapmalıyım?

Ders videolarını açmakta sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Yine de sorun yaşarsanız, sayfadaki destek formunu doldurup durumu bize bildiriniz. 

 • İnternet bağlantınızı kontrol ediniz.
 • Diğer ders videolarının da açılıp açılmadığını kontrol ediniz.
 • Farklı bir tarayıcıda (Google Crome, Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak ilgili ders videosunu açmayı deneyiniz.
 • Bilgisayarınızı yeniden başlatarak, tekrar deneyiniz.
 • Farklı bir bilgisayarda, tablette ya da cep telefonunda sisteme giriş yaparak ilgili ders videosunu açmayı deneyiniz.
Ders videoları donuyor, neden?

Bu durum çok nadir karşılaşılan bir sorundur. Bunun nedeni internet hizmeti aldığınız kurum ya da şebeke kaynaklı internet hız problemidir.

Eğitimin sonunda sınav var mı?

Evet. Eğitimin sonunda başarı sertifikası alabilmeniz için yapılacak sınavdan başarılı olmanız gerekmektedir.

Sınava nerede gireceğim?

Sınav internet ortamında uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır.

Kaç sınav var?

1 sınav bulunmaktadır. Fakat 3 defa aynı sınava girme hakkınız vardır. En yüksek aldığınız not geçerli olur. Eğer ilk sınav hakkınızdan başarılı olursanız ikinci ve üçüncü sınav hakkınızı kullanmak zorunda değilsiniz.

Sınav ne zaman?

Sertifika sınavı, eğitimin son 1 haftasında yapılır. Sertifika sınav tarih aralığı kayıt esnasında belirttiğiniz cep telefon numarasına, eğitimin son haftası gönderilir. Eğitimin son haftasında dilediğiniz gün ve saatlerde sertifika sınavına girebilirsiniz.

Sınavdan nasıl başarılı olurum?

Sınavdan başarılı olmanız için 100 üzerinden en az 50 puan almanız gerekmektedir.

Sınavlardan başarısız oldum, ne yapmalıyım?

Size verilen 3 sınav hakkını kullanıp yetersiz puan alma durumunda 50 TL karşılığında ekstra 3 sınav hakkı daha talep edebilirsiniz.

Ek sınav başvurusu yapmak için burayı tıklayınız.

Sınav kaç sorudan oluşuyor ve sınav süresi ne kadar?

Sınav, test şeklinde ve genellikle 20 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi ise 30 dakikadır.

Sınav soruları nerelerden çıkıyor?

Sınav soruları, ders videolarından ve ders sunumlarındaki bilgilerden hazırlanmaktadır.

Sınav sonucumu nasıl görebilirim?

Sınav sonucunuzu, hemen öğrenebilirsiniz. Sınavınızı olduktan sonra uzaktan eğitim sisteminden çıkış yapıp yeniden giriş yaptığınızda sınav kısmında notunuz görülecektir. 50 puan ya da üzerinde aldıysanız üniversite başarı sertifikası almaya hak kazanmış olursunuz.

Sertifikam ne zaman elime ulaşır?

Sınav haftası bitiminde sertifikanız hazırlanır ve başvuru esnasında belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilir. Sertifikanız 15 gün içerisinde elinize ulaşacaktır.

Kargo ücreti ödeyecek miyim?

Hayır. Kargo ücretsiz olup, tarafımızdan karşılanmaktadır.

Sertifikada hangi bilgiler yer almaktadır?
 • Üniversite adı, birim adı ve imza
 • Eğitimin adı ve saati
 • Eğitim tarihleri
 • Ad ve soyad
 • TC kimlik numarası
 • Belge numarası
 • Üniversitenin hologramı
 • Karekod

Not: Sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almamaktadır.

Örnek sertifika görebilir miyim?

Evet. Aşağıda örnek sertifikalar verilmiştir.

Transkript ve içerik belgesi gönderiliyor mu?

Evet. Sertifikanız ile birlikte “Transkirpt ve İçerik Belgesi” gönderilmektedir. Sınav sonucu sadece “Transkirpt ve İçerik Belgesi”nde yazmaktadır.

Gönderilecek kargo paketi içeriği nedir?

Cepli dosya içinde;

 • Sertifika
 • Transript ve içerik belgesi
 • Fatura

Teknik Destek Formu

Teknik destek talebiniz için aşağıdaki formu doldurup bize gönderebilirsiniz. En yakın süre içerisinde size dönüş yapılacaktır.